توسعه دهنده وب


توسعه دهنده وب کیست؟

توسعه دهنده وب که در زبان انگلیسی به آن Web Developer گفته میشود در واقع مهندس نرم افزاری است که فقط بر روی نرم افزارهای کاربردی تحت وب یا Web Applications فوکوس مینماید.

توسعه دهنده وب میتواند به همه یا تعدادی از زبانهای برنامه نویسی مسلط باشد:نظیر:جاوا و PHPیک توسعه دهنده وب معمولا به جنبه هی غیر گرافیکی در ساخت وب سایتها مشغول است نظیر:برنامه نویسی…

سکوها و ابزار توسعه وب:

یکسری پلاتفرم ها و ابزارهای وب به وجود آمده است که بعضا توسعه وب را رایگان نیز ساخته است.برای انتشار رایگان و کمک به توسعه وب سیستمهای زیادی بوجود آمه اند.یکی از محبوب ترین سیستم های ترکیبی در واقع LAMP است که قبلا در پستی جداگانه به آن

پرداخته ام.سامانه دیگر LEMPاست.

در واقع LAMP یک سامانه ترکیبی است که در توسعه رایگان وب در جهان امروز تاثیر زیادی داشته است.یکی از دیگر عوامل محبوبیت وب نرم افزارهای توسعه وب هستند که با کمک آنها میتوان ظرف چند دقیقه یک پایگاه اینترنتی را طراحی نمود.

نمونه آن میتوان به وردپرس یا دروپال یا جوملا و مانند آن اشاره نمود.

در توسعه وب رعایت نکات امنیتی بسیار مهم است.

در هنگام توسعه یک پایگاه اینترنتی باید مسایل امنیتی زیادی را در نظر داشت.یکی از موارد مهم که باید در توسعه وب در نظر گرفت استفاده از گواهینامه های SSLاست به جهت جلوگیری از سرقت اطلاعات مهم شما!

یک وب سایت را همانند منزل یا دفتر کارتان در فضای حقیقی در نظر بگیرید.اگر برای منزل خودتان تدابیر امنیتی نداشته باشید هر کسی میتواند به عنوان سارق به داخل خانه شما بیاید و هر چه دلش خواست انجام دهد.

امروز از طریق بستر وب در اینترنت روزانه هزاران نفر به کسب وکار مشغول هستند.امنیت وب امروز به حدی رسیده است که بسیاری از فروشگاههای بزرگ در جهان بیشتر بر روی اینترنت تمرکز نموده اند.

درباره توسعه وب و توسعه دهنده وب در آینه بیشتر صحبت خواهم نمود و بعلت گستردگی موضوع آنرا در آینده بیشتر دنبال خواهم نمود.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

VERIFIED & SECURED
BY: Let's Encrypt Authority X3
SSL Valid: Oct 28, 2018 - Jan 26, 2019
پشتیبان آنلاین